Endrit Hoxhaj

Endrit Hoxhaj, i ftuar në RTV21 në emisonin “Për ditë të mbarë”

Tema: Sfidat e një modeli shqiptar jasht vendit

All about Fashion by Endrit Hoxhaj

Kujta & Meri vitin 2018 mbyllin me dytin sukses ne Hollywood

Hollywood, 30 tetor – Kujta & Meri vitin 2018 mbyllin me dytin sukses ne Hollywood me vlersimin e fustnit me te mire te veshur nga Aracely Arámbula ne Latin American’s […]

0 comments

Dizanjerët e parë të modes!

Dizajni i modës në përgjithësi konsiderohet t’i ketë fillesat në shekullin e 19-të me Charles Frederick Worth, i cili ishte dizajni i parë që e kishte etiketën në rrobat që […]

0 comments

Tre shembuj për të kuptuar modën!

Kur mendojmë për modën, veshja jonë është gjëja e parë, e cila na vjen në mendje? Shumë prej nesh janë shumë të vetëdijshëm për atë që veshim, sepse ne nuk […]

0 comments

Rolando Lekaj surprizon miliarderët botërorë, shpenzon 1.6 milionë euro në…

Në panoramën magjepsëse të Rivierës franceze, resorti luksoz Cap Roc mikpriti për të 25-tin vit radhazi të ftuarit VIP të eventit më glamuroz të bamirësisë në botë. Ndër 12 ditët […]

0 comments

Pse nuk është profesion modelingu në Shqipëri…?!

Të jesh një model apo modele është privilegj kudo në botë, por në Shqipëri modelët nuk merren në bazë të të dhënave a kushtetve që kërkon ky profesion. Ata thirren […]

0 comments

Shtimi i Aksesorëve për një CEO

1. Zgjidhni këpucë cilësore. Zgjidhni një lëkurë Oxford ose këpucë të tjera të por me të njejten cilësi lëkure ose më të errët se kostumin tuaj. Kujdesi për këpucët tuaja […]

2 comments

Si të visheni si një CEO

Shqyrtoni besimin dhe fuqinë e një CEO të suksesshëm duke qenë në gjendje të zgjedhin veshjen e duhur për rastin, të zgjedhin kostume të cilësisë dhe të shtoni pajisje të […]

0 comments

Zgjedhja e Aksesorëve në punë

1. Keni kufizime kur zgjedhni aksesorët dhe pershtatni me pamjen tuaj mashkullore. Është normale të duash të tregosh një orë ose kravatë të këndshme që sapo ke blerë, por duhet […]

0 comments

Si të visheni në punë jo zyrtare! (Femrat)

1 Mësoni si ndryshon biznesi i rastësishëm nga biznesi formal për gratë. Ndryshe nga burrat, veshja juaj e zakonshme e biznesit shpesh do të duket e ngjashme me veshjen tuaj […]

0 comments

Si të visheni kur punoni në zyrë

1. Dije se biznesi formal për gratë nënkupton veshje pak më të ndryshme se sa për meshkujt. Vishni një kostume me një bluzë nën të. Vishni rrobat që përshtaten dhe […]

0 comments

Endrit Hoxhaj: Trendi i veshjes tek rinia shqiptare

Sharing is caring!

4 thoughts on “Endrit Hoxhaj

Lini një Përgjigje